HAKKINI HELAL ET AYDIN ANNE…
ÖZLEM DİNÇOĞLU

HAKKINI HELAL ET AYDIN ANNE…

Reklam

Bugün seni ebedi yolculuğuna uğurluyoruz.
Hoca soracak hakkınızı helal ediyor musunuz ? diye.
Biz helal edeceğiz  etmesine bizim sendeki  helalliğimiz nasıl olacak. Sen bize hakkını helal ettin mi esas mesele bu.
Senin de hayallerin vardı. Rauf la evlenip bir çok çocuk yapacaktınız ve onları beraber büyütecek, dertlerini, üzüntülerini, ergenliklerini beraber yaşayacaktınız. Onlar yaramazlık yapacak Rauf kızmasın diye sen idare edecektin tüm haylazlıkları. Çocuklarla birlikte piknik yapmaya gidecektiniz mesela. Hasta olduklarında başında sıra ile nöbet tutup sabaha kadar birlikte uykusuz kalacaktınız. 
Olacaktı belki ama OLMADI…
BİZLER SENİN HAYALLERİNİ ELİNDEN ALDIK…
Sen kocanı bir millete hediye ettin. Hani ‘ ben bugün kocamı kaybettim’ deyip de ağladığın gün ne kadarda haklı olduğunu tarih bize gösterdi. Kocanı bir kadına kaptırsaydın mücadele eder kazanırdın. Ama bir millete mal olacak bir adamı milletin elinden alamazdın. Sen yalnız büyüttüğün evlatlarına hem analık hem babalık yaparken senin çocuklarının babası  bizim Denktaş  babamız oldu. Çocukların hasta oldu sen yalnız baktın. Ölen oğlunu yalnız başına toprağa verdin. Senin de çok kızdığın çok sitem ettiğin zamanların olmuştur da şöyle ağız tadıyla bir isyan edememiştir yüreğin dik durmaktan. Bir trip atamamışsındır kocana eve geç geldiği için.
Ama biz bilemedik senin yaşadıklarını. Hiç belli etmedin her zaman her koşulda yanında durdun Denktaş babamızın. Gülüşün o kadar güzeldi ki biz bilemedik aydın anne içindeki fırtınaları.
Bugün sudan sebeplerden boşanan gençlere örnek olsun senin çilen. Annelik nasıl yapılır, çile nasıl çekilir de yine de hayatta kalınır, ölüm bizi ayırıncaya kadar lafının hakkı nasıl verilir dinleyip öğrensinler.
Bugün çilen de bitti hasretliğinde…
Sen zeki çalışkan avukat bir eş ten bir dünya lideri çıkarttın. Bir milletin varoluş hikayesini aslında sen yazdın. Sen hep kocana destek oldun davasında sen yok deseydin istemem boşanırım diye diretseydin belki de seni seçer biz de bağımsız bir millet olma şansımızı kaybederdik.
 Bugün bir bayrağa bir vatana sahipsek eğer bunun en ağır bedelini sen ödedin. Şimdilerde uğruna bir ömrü verdiğin davayı kaybettirmeye  çalışanlar var. Ama biz buradayız ve KKTC’ yi sonsuza kadar yaşatmak için mücadeleye devam edeceğiz.
Sen rahat uyu Aydın anne  Denktaş babamıza da selam söyle  evlatları bayrağı taşıyor.
Bir de HAKKINI HELAL ET AYDIN ANNE…


  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Eda Karal     2019-02-04 ELINE VE KALEMINE SAGLIK DUYGULARIMIZA TERCUMAN OLDUNUZ , TESEKKURLER
Mustafa Kemal İnanç     2019-02-04 Sen bize hakkını helal et Annemiz güzel insan nurlar içinde yat yerin makamın FİRDEVS CENNETİ olsun.
Mustafa Kemal İnanç     2019-02-04 Sen bize hakkını helal et Annemiz güzel insan nurlar içinde yat yerin makamın FİRDEVS CENNETİ olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
HİNDİSTAN'DA BİNA ÇÖKTÜ: 14 ÖLÜ
HİNDİSTAN'DA BİNA ÇÖKTÜ: 14 ÖLÜ