ŞEHRİN EMİNİ
SEVGİ TARHAN

ŞEHRİN EMİNİ

Reklam

                                                

Merhaba…Sevgi saygı dua ve muhabbetle Merhaba…
Yine paldır küldür cümbür cemaat bir secime giriyoruz. Bu sefer Lefkoşa’ya vekil göndermiyoruz , şehrimize beldemize bize hizmet edecek hizmet insanlarımızı seçiyoruz. Hizmet insanı hizmet ehli olmak o kadar da kolay değil. Üstelik bu göreve davulla zurnayla güle oynaya rakiplerini eze gece talip olduysan ve başkasına hizmet askı ile yeri geldiğinde eşinden dostundan evladından maddi çıkarlarından kişisel hırslarından vazgeçebilmedir.  Vekalet ateş den gömlek demirden lebbebidir. Giyene de yiyene de aşk olsun. Hem de bravo… yüzlerce insanımız siyası partilerden yada bağımsız olarak bu ateşten gömleği giyemeye demir lebbebiyi yutmaya aday oldu. Şu sıcak günlerde hatta mübarek ramazan da kapı kapı dolaşıp kendini tanıttı neden aday olduğu anlattı. Takdire şayan bir durum doğrusu tebrik etmek lazım. Üstelik bir de bu isin maddi boyutunu da unutmamak lazım. Bildiğim cebinde akrep olan bir çok tanıdığım bu süreç de kesenin ağzını da açmış durum da. Kahveler de çaylar sadece okey de kaybedilince değil her hangi bir şeye aday olduğunuzda da ödeniyormuşuz da  gördük bu arada. Bir de işin en vahim yanı eğer dost ahbap bildiklerinizle bu süreç de rakip yada farklı partilerde iseniz işte o zaman işiniz daha zor.
  Bu kadarla da bitmiyor. Daha da zor en zor olanı da bir fikrin bir projenin bir yapabilirliğin var mı onu ispat edecen. Ülkemiz seçmeni bilinci üstelik cok dar alanda yapıyoruz siyaseti herkes birbirini ya köyünden ya okuldan ya iş yerinden facebook dan market den panayır dan ekranlar dan zaten tanıyor. Şimdi seni bu kadar iyi tanıyanlara anlat bakalım kendini yada Amerikayı yeniden keşfet. Talip olduğun şey  hizmet sonuç da hizmetkarlığa talipsin. Akamayan sudan hayatımızı istila eden sinek den bozuk yollardan sokak hayvanlarından kokuşmuş çöplerden de sen sorumlusun. Kime ne arsa verilecek kim nereye ne yatırım yapacak ruhsatlar araziler vs vs hadi cık işin içinden birde sürekli istihdam isteyenler parti baskıları vs vs. haklıyım değil mi ateş den gömlek demir lebbebi demekte. 
Muhakka başkan ve meclis üyesi adayları bunların farkındadır. Yoksa  heves ettim ol
Benim neyim eksik gibi basit cümlelerle izah edilecek bir durum söz konusu olamaz hatta bizim bir arsa işi vardı oğlana iş isteyecektim hele bi burdan başlayalım da oradan da meclise gideriz diyenlerin olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Bu secim  de şehirlerimize beldelerimize çözüm odaklı analitik düşünebilen  başkan adayları ve  meclis üyeleri görmek isteriz.  Secime kadar vaatlerin havada uçuştuğu secimden sonra telefonların açılmadığı randevuların verilmediği batık belediye edebiyatı yapacakları görmek duymak ve seçmek de istemiyoruz. Unutmayın seçmen kendine derebeyi ağa paşa seçmiyor. Çöpü de dahil tüm modern şehir yaşamının gereksinimlerinin karşılayacak bir şehr ¬ül Emin seçecek.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
HİNDİSTAN'DA BİNA ÇÖKTÜ: 14 ÖLÜ
HİNDİSTAN'DA BİNA ÇÖKTÜ: 14 ÖLÜ