"BİR TÜRK OLARAK, ÖZGÜRLÜĞÜ KISITLANANLARIN YANINDA OLMALI"

KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanı Fatih Arıcı, KKTC Cumhurbaşkanı Sözcüsü Barış Burcu’nun Türkiye - KKTC Ticaret Odası Forumu 1. Ekonomi Konferansı’yla İlgili Açıklamalarına İlişkin değerlendirmede bulunarak tepki gösterdi.

Advert

Fatih Arıcı imzası taşıyan açıklama şöyle;

KKTC’de ve Rum tarafında yıllardır gerçekleştirilen Türk düşmanlıklarına karşı sesini çıkarmayan KKTC Cumhurbaşkanı Sözcüsü Barış Burcu; geçtiğimiz günlerde düzenlenen Türkiye - KKTC Ticaret Odası Forumu 1. Ekonomi Konferansı’nda KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya söz hakkı verilmemesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Akıncı’nın itibarının zedelendiğine dair açıklamalarda bulunmuş.

Taviz haritaları veren, şehit kanıyla sulanmış topraklarımızı peşkeş çeken Sn. Akıncı’nın konuşmamasının sitemini yapan Burcu;  “Bu, toplumu itibarsızlaştırma” diyerek ajitasyon yapmış, Rumcu olmasına rağmen Rumlar tarafından linç edilen vatandaşının hakkında bile tek bir söz söylememiş, kendi ülkesine ait turist taşıyan otobüsün taşlanmasına ise göz ve kulaklarını kapatmıştır. Peki, tüm bu yaşanlardan sonra  Sn. Cumhurbaşkanının itibarı tartışmaya açık hale gelmemiş midir? Sn. Cumhurbaşkanı itibar edilmeyeceğinden olsa gerek konuya ilişkin bir açıklama bile yapmamıştır. Türk toplumu adına kınama mesajı yayınlayamayacak kadar Türk toplumunu itibarsız gören Cumhurbaşkanın sözcüsü Sn. Burcu’dan bu konuları aydınlatmalarını bekliyoruz.
Şu bilinmelidir ki; Ülkücü Türk Gençliği bu soruları Sn. Akıncı’nın fikirleri ya da dünya görüşünden dolayı değil, Türk Devletinin Cumhurbaşkanının suskunluğunun sebebini öğrenmek için sormaktadır. Beyanatlarında özgürlüğün öneminden bahseden Sn. Cumhurbaşkanı sadece Türk toplumunun değil, bir Türk olarak özgürlüğü kısıtlanan herkesin yanında olmalı, faşist ve zalimlere karşı elinden geleni yapmalıdır. Temennimiz ise Cumhurbaşkanlığı makamını temsil edenlerin dar dünya görüşleriyle, siyasi politika ve küresel entrikalardan dolayı susmamasıdır. İtibar diye söze başlayıp propaganda açıklamaları yapanların dikkate alması gereken husus ise bir Türk’ün hangi fikre sahip olursa olsun itibarı o toplumun liderine emanettir. Toplumun itibarı söz konusu olduğunda susanlar, kendi itibarları için ise dünyayı ayağa kaldıranlar, toplumun itibarını korumak için konuşmadığı sürece konuştuklarının hiçbir değeri olmaz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
HİNDİSTAN'DA BİNA ÇÖKTÜ: 14 ÖLÜ
HİNDİSTAN'DA BİNA ÇÖKTÜ: 14 ÖLÜ