DİN İŞLERİ’NDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

Din İşleri Başkanlığı, Türkiye’deki 15 Temmuz şehitlerini anma amacıyla pazartesi günü KKTC genelindeki tüm camilerde dua okutuyor. Hala Sultan Camii’nde ise yatsı namazını müteakip Din İşleri Başkanlığı ile Din Hizmetleri Müşavirliğince şehitleri anma programı düzenlenecek.

DİN İŞLERİ’NDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI
Advert

Din İşleri BaşkanıTalip Atalay yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz Pazartesi gününün, FETÖ Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi ve kardeş Türkiye halkını bombaladığı, Türkiye vatandaşlarının üzerine ateş açtığı ve yüzlerce insanı katlettiği ihanet girişiminin yıldönümü olduğunu anımsattı.
Vatan uğruna can veren aziz şehitleri rahmetle, gazileri minnet ve şükranla andıklarını kaydeden Atalay, malum kara günün yıldönümü nedeniyle, 15 Temmuz Pazartesi günü KKTC genelinde tüm camilerde yatsı namazından önce dua edileceğini belirtti. Atalay, Hala Sultan Camii’nde ise yatsı namazını müteakip Din İşleri Başkanlığı ile Din Hizmetleri Müşavirliğince şehitlerimizi anma programı düzenleneceğini vurguladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
HİNDİSTAN'DA BİNA ÇÖKTÜ: 14 ÖLÜ
HİNDİSTAN'DA BİNA ÇÖKTÜ: 14 ÖLÜ