POLİS OLAĞANÜSTÜ TEDBİRLER ALIYOR

Polis Genel Müdürlüğü, suçlara karşı “etkili ve verimli” mücadele için “Suçla Operasyonel Mücadele Çalışmaları” başlatma kararı aldı.

POLİS OLAĞANÜSTÜ TEDBİRLER ALIYOR
Advert

Bu kapsamda PGM, 17 Haziran-15 Eylül tarihlerinde Lefkoşa, Girne, Mağusa, İskele ve Güzelyurt’ta her gün gece ve gündüz operasyonlar yapacak. 
PGM bu kapsamda “Suç Önleme Hizmetleri” durdurulup, buradaki personel Cürümleri Önleme Şubesi Amirlikleri’ne aktarıldı. 
Bu şekilde CÖŞ ekipleri güçlendirildi. Operasyonlara Polis Özel Harekât Müdürlüğü de her gün için 10 polis mensubuyla, silahlı olarak destek verecek. Trafik Şube Amirlikleri de trafik denetimi yapacak. 
Ayrıca, Suçla Operasyonel Mücadele Çalışmalarına takviye amacıyla Polis Genel Müdürlüğü’nde de hazır ekipler oluşturulacak. 
Pazar günleri hariç, her gün ilçelerdeki polis müdürlüklerinden belirlenen sayıda polis, bu ekipte görevlendirilecek. 
Ekibin kullanımı için de hazırlanacak minibüste 30 adet cop, kalkan ve miğfer bulundurulacak. Operasyonlarda ise, panel Van tipi araçlar, bu araçlarda da bir adet MP-5 tipi silah ve yeterli sayıda kelepçe bulundurulacak. 
Bu operasyonlar ülkede asayişi sağlayacak, vatandaşı da memnun edecek ancak iş yükü ve mesai saatleri artacak olan polis mensuplarına bu konuda ek yük getirecek.
PGM bu konuda ise, görev riski ödeneği yüzde 3 olan personelin bu ödeneğini yüzde 5’e çıkaracak, ayrıca göreve ek olarak çağrılacak personele de ek mesai verecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"HERKES GİBİ DENİZE GİRMEK İSTİYORUZ"
SUUDİ ARABİSTAN YİNE SAÇMALADI
SUUDİ ARABİSTAN YİNE SAÇMALADI