"GİRNE'DEKİ ATAMA, GÜZİDE TEŞKİLATIMIZA DÜŞEN YENİ BİR LEKEDİR"

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, polis teşkilatının güçlendirilmesinin zaruri olduğunu söyleyerek, Girne Polis Müdürlüğünde yapılan atamayla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Advert

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü yaptığı yazılı açıklamada, “son dönemde artan asayiş olayları ve polis teşkilatının bu hadiseler karşısında yetersiz kalmasını üzüntü ve endişe ile takip ettiklerini” belirterek, polis teşkilatının geldiği noktanın vicdanları yaralar halde olduğunu kaydetti. 
Büsküvütçü,”hakkında bir çok iddia olan bir başmüfettişin  adli şube amiri olarak tanındığını” iddia ederek bunu eleştiren Büsküvütçü, “Bu atama, birçok yeni şaibeyi de beraberinde getirmektedir” iddiasında bulundu. 

Buray Büsküvütçü imzası taşıyan açıklama şöyle;

POLİS TEŞKİLATIMIZ GÜVEN KAYBETMEKTEDİR !
“Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) olarak, son dönemde artan asayiş olayları ve polis teşkilatımızın bu hadiseler karşısında yetersiz kalmasını üzüntü ve endişe ile takip ediyoruz.
Silahlı saldırganların ülkemizde cirit atması, soyguncuların elini kolunu sallayarak ülkeden ayrılmaları gibi olaylar ülkemizin yapısını bozmaktadır. Polis teşkilatımızın güçlendirilmesi zaruridir. Gerek teknik takip, gerek idari, gerekse sokak hakimiyeti anlamında bir zaafiyet olduğu ortadadır. Polis; Canımızı, malımızı ve namusumuzu korumakla mükellef yegane güzide teşkilatımızdır.
Polis teşkilatımızın geldiği nokta vicdanları yaralar haldedir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, daha önce vekaleten müdürlüklerini yaptığı CÖŞ ve Adli Şubede birçok şaibeye bulaştığı söylenen, hakkında birçok iddialar yer alan bir başmüfettişin, Girne Adli Şube amiri olarak atanması, güzide teşkilatımızın üstüne düşen yeni bir lekedir. Bu atama, birçok yeni şaibeyi de beraberinde getirmektedir.
Özellikle son kuyumcu soygunu sonrası Polis Genel Müdürü ile ilgili olarak basında yer alan iddialar da oldukça düşündürücüdür.
Sayın başbakandan beklentim, öncelikle polis teşkilatımızı yeniden yapılandırıp ihtiyaç duyulan takviyelerin yapılması için ivedi adımları atmasıdır. Sonrasında ise, yeni bir Polis Genel Müdürü atarken ömrünü masa başın geri görevlerde muhasip olarak geçirenleri veya yozlaştığı tüm kamuoyu tarafından bilinen kişileri değil, sahada aktif görev yapmış, soruşturma ve araştırma tekniklerine vakıf ve kurum içinde saygın ve otoriter kişileri tercih etmesidir.
Eğitim ve turizm üzerine ekonomisini inşaa eden bir ülke olarak, güvenliğin ve güvenirliğin önemine bir kez daha dikkat çekiyor ve sayın başbakandan gerekli adımları ivedi bir şekilde atmasını bekliyorum.” 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"HERKES GİBİ DENİZE GİRMEK İSTİYORUZ"
SUUDİ ARABİSTAN YİNE SAÇMALADI
SUUDİ ARABİSTAN YİNE SAÇMALADI