MALİYE BAKANLIĞI’NDA GÖREV DEĞİŞİMİ YAPILDI

Maliye Bakanlığı’nda görev değişimi yapıldı. Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, görevini eski Maliye Bakanı, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’tan devraldı.

MALİYE BAKANLIĞI’NDA GÖREV DEĞİŞİMİ YAPILDI
Advert

Tören öncesinde Amcaoğlu ile Denktaş basına açıklamalarda da bulundu. Maliye Bakanlığı’nda üçüncü yılını tamamladığını dile getirerek konuşmasına başlayan Denktaş,  “Bu üç yılın yaklaşık bir buçuk yılı, Başbakanlık Müsteşarı Olgun arkadaşımla teşviki mesai içinde geçti. Son 15 ayı muhalefet vekili olarak Maliye takipçisi şeklinde geçen Olgun’a bugün bakanlığı devrederken yarım kalmış işleri de devredeceğim” dedi.

Denktaş, “zamcı-zumcu suçlaması değil de daha uyarıcı ve daha yapıcı bir muhalefet anlayışı sergileyeceğine işaret ederek, Maliye Bakanlığı döneminde kabul etmeyeceği herhangi bir şeyi muhalefette de kabul etmeyeceğini söyledi.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu da konuşmasına, Maliye Bakanlığı’na Mayıs 1992’de Vergi Dairesi’nden giren bir kişi olarak konuşma yapmak istediğini kaydetti.

Maliye Bakanlığı’nın vizyon ve misyonunu partiler üstü devam ettirmek zorunda olan bir bakanlık olduğunu söyleyen Amcaoğlu, Maliye Bakanlığı’nın bütün bakanlıkların düşündüklerini ve insanlar için tasarladıklarını finansal açıdan planlayıp, programların hayata geçirilmesindeki görevi üstlenen en önemli bakanlık olduğunu kaydetti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"HERKES GİBİ DENİZE GİRMEK İSTİYORUZ"
SUUDİ ARABİSTAN YİNE SAÇMALADI
SUUDİ ARABİSTAN YİNE SAÇMALADI