SON MAÇ BAKÜ’DE

Azerbaycan Devlet Haber Ajansı (AZERTAC) Türkiye Büro Başkanı, Dk. Sabir ŞahtahtıBakü, UEFA Avrupa Ligi final maçına başarıyla ev sahipliği yapacak.

SON MAÇ BAKÜ’DE
Advert

UEFA Avrupa Ligi'nin son maçı 29 Mayıs'ta Bakü'de oynanacak. Azerbaycan bu prestijli oyuna ev sahipliği yapmak için tüm fırsatlara sahip. Yüksek oyunların düzenlenmesi, sporcuların ve taraftarların misafirperverliğinin yüksek olması, yüksek güvenlik önlemleri Azerbaycan için bir önceliktir.
Bakü, son yıllarda dünyanın en önemli uluslararas; sportif, siyasi ve kültürel organizasyonlara başarı ile ev sahipliği yapmaktadır.  Uluslararası basın kuruluşlarının devamlı ilgi odağı olmaktadır. 
Bakü de gerçekleşen tüm organizsayolar ülkenin dünyada tanıtılmasına büyük katkı sağlamaktadır. Uluslsararası Medeniyyetler Forumu, Formula 1, Avrupa Muzik Yarışması, Uluslararası İnsani Forumu ve diğer çalışmalar en üst seviyyede ilgi görmektedir. Bu organizasyonlara eski devlet başkanları, baş bakanlar, dünyaca ünlü insanlar katılmaktadırlar.  Azerbaycan, büyük spor etkinliklerine gelince, Formula 1'deki Avrupa Oyunlarına ve IV İslami Dayanışma Oyunlarına ve Grand Prix'ye ustaca ev sahipliği yapıyor. Uluslararası dereceli forumlardan ve spor yarışmalarından hiçbiri UEFA Şampiyonlar Ligi final oyunlarını organize etmekten daha az sorumluluk gerektirmez. Ayrıca 2017 yılında düzenlenen "Karabağ" - "Chelsea" oldukça profesyoneldi ve güvenlik önlemleri ustaca yerine getirildi. Azerbaycan'ın aynı zamanda bir turizm ve spor ülkesi olduğunu da belirtmek isteriz. Ülkeyi ziyaret eden yabancı turist sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Azerbaycan'da barış, istikrar ve güvenlik yabancı turistleri çeken en önemli faktörlerdendir.
Bakü Olimpiyat Stadı'nda yapılacak olan UEFA Avrupa Ligi final maçını izlemek için taraftarlara en iyi şartlar sağlandı. Bu stadyumda maçı izleyebilecek her taraftar, Azerbaycan halkı için vatandaşlarımız kadar değerlidir.
Euroleague'in son maçı 29 Mayıs'ta İngiltere'nin Arsenal ile Chelsea arasındaki Bakü Olimpiyat Stadı'nda yapılacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DEPRESYON GENİ DİYE BİRŞEY YOK
DEPRESYON GENİ DİYE BİRŞEY YOK
TÜRKİYE, İRAN'DAN PETROL ALIMINI DURDURDU
TÜRKİYE, İRAN'DAN PETROL ALIMINI DURDURDU