HÜKÜMET KURMA GÖREVİ UBP'DE

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, hükümeti kurma görevini Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar’a verdi.Akıncı bu çerçevede Ersin Tatar’ı saat 12.30’da görüşmeye çağırdı.

HÜKÜMET KURMA GÖREVİ UBP'DE
Advert

Görüşme sırasında basına açıklama yapan Cumhurbaşkanı, yeni hükümetin kurulmasıyla ilgili olarak UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’ı görevlendirdiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanının görevini yerine getirirken duyumlarla hareket edemeyeceğini ifade eden Akıncı, görev süresi içerisinde 4’üncü kez hükümet görevlendirmesi yaptığını anımsattı.

Akıncı, partilere kendi içinde ve arzu ederlerse birbirleriyle değerlendirme yapmaları için süre tanıdığını ifade ederek, bu sürede partilerin kendi iç değerlendirmelerini yaptığını anlattı.

4 yıllık tecrübesiyle Cumhurbaşkanlarının hükümet ile sağlıklı diyalog içerisinde olmasının önemli olduğunu söyleyebileceğini ifade eden Akıncı, “hükümette kim olursa olsun sağlıklı bir diyalog sürdürmek istiyorum” dedi.

Akıncı, konuşmasının ardından hükümeti kurma görevini hayırlı olsun diyerek Ersin Tatar’a tevdi etti.

Tatar da en erken zamanda yarından itibaren koalisyon için görüşmelerine başlayacağını ifade ederek, yetki aldıktan sonra diğer partilerle milletvekili sayıları doğrultusunda görüşmelerini başlatacağını ve en erken zamanda hükümeti kurmaya çalışacağını söyledi…

Cumhurbaşkanı ile her zaman iyi ilişki içerisinde olma gayreti içerisinde olacaklarını da ifade eden Tatar, gereksiz gerilimlerin ülkeye fayda sağlamayacağını vurguladı…

Bu arada Ulusal Birlik Partisi yetkili kurulları “yeni hükümetin kurulması” gündemiyle öğleden sonra toplanacak.

UBP Genel Merkezi’nin açıklamasına göre, Parti Meclis Grubu, Merkez Yönetim Kurulu ortak toplantısı saat 16.00’da, Parti Meclisi toplantısı ise saat 17.00’de başlayacak.

Genel Başkan Ersin Tatar, yetkili kurullardan görev alması durumunda yarından itibaren Meclis’te temsil edilen siyasi partilerle hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde bir araya gelecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DEPRESYON GENİ DİYE BİRŞEY YOK
DEPRESYON GENİ DİYE BİRŞEY YOK
TÜRKİYE, İRAN'DAN PETROL ALIMINI DURDURDU
TÜRKİYE, İRAN'DAN PETROL ALIMINI DURDURDU