KAR-İŞ SÜRESİZ GREVDE

Kamu Araçları İşletmeciler Derneği, Milli Eğitim Bakanlığının fiyat artışını vermemesinden dolayı süresiz greve gideceğini duyurdu.

KAR-İŞ SÜRESİZ GREVDE
Advert

KAR-İŞ’in açıklaması şöyle;

Kamu Araçları İşletmecileri Derneği olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğumuz temaslar olumsuz şekilde sonuçlanmış, Milli Eğitim Bakanlığının süre uzatma politikası yaparak çok değerli olan zaman kavramını boşa harcayıp tüm taşımacılık sektörünü çıkmaza sürüklemiştir. 20 eylül 2018 tarihinde Ulaştırma Bakanlığına bağlı izin kurulunun Anayasal hakkımız olan % 30’luk artışımızı vermesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı sektörümüz çalışanlarına hükümetin vermiş olduğu fiyat artışını vermek istememektedir. Bu bağlamda %30’ luk artışımızı sözleşmelerimize ekleyene dek  08/05/2019 Çarşamba gününden itibaren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullara öğrenci taşımacılığını durduracağımızı duyururuz.

KARİŞ Başkanı Beksan Bekir Akandere sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Grev kararını şu sözlerle duyurdu:
Üzülerek belirtmek isteriz ki çözüme kavuşturmak için çok uğraştık çok çabaladık ancak hep son dakikalarda şaşırtıldık. Alınan kararların uygulanmasında bahanelerle karşılaştık. Biz hiçbir zaman hakkımız olmayanı talep etmedik. Bir sorun varsa ortaya koyduk süreyi tıkamadık çözümde sunduk. Empati yaptık haklı yanlarda bulduk ama haklı yanlarımızın göz ardı edilmesini asla kabul edemeyiz. 
18 eylül 2018 de izin makamında yolcu eşya taşıma tarifesine verilen %30 luk artış bir türlü Eğitim Bakanlığına bağlı öğrenci taşımacılığı sözleşmelerine yansitilmadi. Hayat bu kadar pahalı hale gelmişken ve yasal olarak 18 Eylül itibarı ile artışın sozlesmelerimiz eklenmesi gerekirken bir türlü artışın verilmemesini kabul etmemizi kimse beklemesin. Biz edebimizle saygımızla bu şekilde bu taşımacılığı yapamayacagimizi tüm kamu oyuna ve Işveren olan Eğitim Bakanlığı ve hükümet edenlere duyurduk. Ancak maalesef hertaraf haklı olduğumuzu söylesede uygulamada hep sıkıntı yaşadık. 
Burdan belirtmek isterim ki biz yarından itibaren 8.05.2019 itibarı ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullara sözleşmeli öğrenci taşımacılığını süresiz olarak durdurma kararı aldık. Yarından itibaren süresiz grev kararımızı tüm kamu oyuna duyururuz.
Taşıyarak yok olmaktansa taşımadan var olmayı tercih ederiz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DEPRESYON GENİ DİYE BİRŞEY YOK
DEPRESYON GENİ DİYE BİRŞEY YOK
TÜRKİYE, İRAN'DAN PETROL ALIMINI DURDURDU
TÜRKİYE, İRAN'DAN PETROL ALIMINI DURDURDU