KES EYLEM HAZIRLIĞINDA

Kıbrıs Türk Kamu Emekçileri Sendikası sözü verilen yatırımların yapılmaması durumunda 13 Mayıs'ta eyleme gideceğini üyelerine duyurdu.

KES EYLEM HAZIRLIĞINDA
Advert

Kıbrıs Türk Kamu Emekçileri Sendikası, Kıbrıs Türk Hava Yolları mahkeme kararı olan ihtiyat sandığı yatırımlarının 10 mayıs cuma gününe kadar yatırım sözü olduğunu, ödemelerin yatmaması durumunda 13 Mayıs Pazartesi günü eyleme gideceklerini üyelerine mesaj olarak gönderdi. 

KES, SOSYAL MEDYA HESABINDAN ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI;
Sevgili Kthy Çalışanları bildiğiniz üzere Genel Müdürlük binamız satıldıktan sonra mahkeme süreci yaşanmış ve 6 mart 2019 tarihinde mahkeme neticelenmiştir.
Sn.Talat Usar başkanlığında toplanan mahkeme,satıştan elde edilen gelirin 15 Milyonunun eski Kthy çalışanlarının prim borçlarına karşılık ihtiyat sandığına ödenmesine emir vermişti.Kararın yazılmasına müteakip para mart sonu maliye bakanlığına aktarılmıştı.Bir süre bekledikten sonra sendika başkanınız olarak Sn.Serdar Denktaş tarafımdan aranmış ve paranın biran önce aktarılması talep edilmişti.
Kendisi cevap olarak aceleniz nedir, zaten bu parayı çekemezler diye açıklamada bulunmuştur.Bende kendisine belki tamamını çekemezler ancak ciddi sıkıntıda olan insanlarımız var avans alabileceklerini belirttim.Kendisi de bunun üzerine peki o zaman Nisan sonu yatıracağını ifade etmiştir.
Bununla da yetinmeyip iki üç gün sonra Başbakanlık Müsteşarı Sn.Hasan Alicik tarafımdan aranmış ve Serdar Bey le yapmış olduğum telefon görüşmesi kendisine aktarılmış ve konu ile ilgili ondan da açıklama talep etmiştim.Araştırmasını yaptıktan sonra ayni günün akşamı Sn.Alicik bana dönmüş ve 1-8 Mayıs tarihleri arasında bütçenin en hareketli dönem olduğu ve paranın aktarılması için hazine muhasebeye talimatın verildiği bilgisi verilmiştir.
22 Nisan Pazartesi günü Milletvekili Sn Dursun Oğuz tarafından Sn.Serdar Denktaşa bu parayı ne zaman aktaracaksınız sorusu sorulmuş, kendisi de 10 Mayısa kadar yatıracağız şeklinde açıklamada bulunmuştur.
Sendika olarak yaptığımız açıklamada Nisan sonuna kadar beklentimizi ve düşüncemizi sizlerle paylaşmıştık.Ancak yukarıda bahsettiğim gelişmeler doğrultusunda sendika olarak 10 gün daha beklemenin doğru olacağına karar verdik.
Devlete girmek için mücadele ederken sizi almayacaklar derlerdi.
Tazminatlarınızı ödemeyecek diyenlerde vardı. 
Türkiye de boşuna dava açıyorsunuz oradan bir şey alamazsınız diyorlardı.
Özelleştirme yasasında değişiklik yapmanız imkansız diyenler çoğunluktaydı.
Sevgili Arkadaşlarım bizim kimseye kendimizi ispat etmeye ihtiyacımız yoktur.10 Mayısa bir hafta kaldı.
Üstelik diğer başardıklarımızda mahkeme kararı yoktu. Burada bir mahkeme kararı mevcuttur ve bunu ortadan kaldırmaya kimsenin gücü yetmez,saygılar.

Mesaj da şöyle;

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE, DÜZCE İÇİN DUA EDİYOR
TÜRKİYE, DÜZCE İÇİN DUA EDİYOR
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU