SÜRESİZ GREV KAPIDA

Kamu Araçları İşletmecileri Derneği yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan tüm görüşmelerin sonuçsuz kalmasından dolayı 8 Mayısa kadar süre verdi ve çözüm bulunmazsa süresiz greve gideceklerini söyledi.

SÜRESİZ GREV KAPIDA
Advert
KAR-İŞ'in açıklaması şöyle;
 
Kar-İş olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğumuz tüm görüşmelerin sonuçsuz kalması, tüm Kar-İş üyelerimizin bu bağlamda mağduriyet yaşayıp belirsizlik içerisinde öğrenci taşımacılığı icra etmeye çalışması kabul edilebilecek bir durum değildir. Ekonomik şartların bu denli bozuk bir ülkede tabiri caiz ise kendi yağı ile kendi ciğerini kavuran taşımacılık sektörünü bu denli hiçe sayıp dikkate almayan yetkililere duyurulur. Milli Eğitim Bakanlığından isteklerimiz aşağıdaki gibidir.
 
1. 19/04/2019 tarihinde yapılan taşımacılık komisyonunda alınan kararların onaylanması için ivedi bir şekilde komisyonun tekrardan toplanması.
2. Mevcut sözleşmelerimize EYLÜL 2018 tarihinden itibaren halen daha beklemekte olduğumuz Ulaştırma Bakanlığı izin kurulu tarafında verilen %30’luk artışın mevcut sözleşmelere eklenmesi ve geriye dönük ödemelerimizin yapılması.
3. Milli eğitim Bakanlığında sözleşmelere %30 luk artışı ekleyip hesaplaşma yapacak ve bunların altına imza koyacak ekibin oluşturulması. 
 
Yukardaki isteklerimizin ve haklarımızın ivedi bir şekilde yerine getirilmemesi halinde, haklarımızı alana kadar 08/05/2019 tarihinden itibaren süresiz greve gidip öğrenci taşımacılığını durduracağımızı yetkililer ve kamuoyuna duyururuz.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Niyazi akçaer     2019-04-30 Hakkınızı arayın arkadaşlar kendi içinizde yaşadığınız stresleri bırakın birlik olup beraber yürüyün herkes sizin sırtınızdan para kazanır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE, DÜZCE İÇİN DUA EDİYOR
TÜRKİYE, DÜZCE İÇİN DUA EDİYOR
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU