İŞÇİ VE EMEKÇİ İNSANİ ÇALIŞMA KOŞULLARINA KAVUŞTURULMALIDIR !

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP), emek sömürüsüne uğrayan emekçilere çağdaş çalışma koşulları sunmanın en büyük hedefleri olduğunu belirtti.

İŞÇİ VE EMEKÇİ İNSANİ ÇALIŞMA KOŞULLARINA KAVUŞTURULMALIDIR !
Advert

MDP’den yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizde zor şartlar altında çalışan, her türlü emek sömürüsüne uğrayan işçi ve emekçilerimizin, çağdaş ve insani çalışma koşullarına sahip olmaları en büyük hedefimizdir” denildi.

Market ve benzin istasyonlarının bir günlüğüne kapatılması eleştirilen açıklamada, “Kıbrıs 
Rum vatandaşlar tarafından en çok ziyaret edilen noktalar olan marketler ve benzin istasyonlarını kapatmak, ele geçen fırsatı görmezden gelmek ve ülkeye döviz girişine ket vurmak anlamı taşımaktadır” denildi.

MDP açıklamasında ayrıca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,  1 Mayıs’ta çalıştırılan emekçilerin karşılığını ödenip ödenmediğini denetlemeye çağrıldı. 

Açıklama şöyle;
 

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) olarak 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nı kutluyoruz.
İşçi ve Emekçi üzerinden siyaset yapıp, ülke ekonomimize de zarar veren popülist yaklaşımlar ile marketlerin ve benzin istasyonlarının bir günlüğüne kapatılmasını anlamakta ise güçlük çekiyoruz. Güney sınır komşumuzda birçok işletme paskalya tatili nedeni ile kapalı iken, ülkemizde Rum vatandaşlar tarafından en çok ziyaret edilen noktalar olan marketler ve benzin istasyonlarını kapatmak, ele geçen fırsatı görmezden gelmek ve ülkeye döviz girişine ket vurmak anlamı taşımaktadır.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, kapatma kararı üretip, iş insanlarımızı cezalandırmakla tehdit etmesi yerine söz verildiği gibi gerekli denetimleri yapmasını ve bu özel günde işçi ve emekçinin alın teri ile karşılığını ödemeksizin haksız kazanç elde eden tüm işletmeleri, gerekli cezai müeyyidelere çarptırmasını talep ediyoruz.
Ülkemizde zor şartlar altında çalışan ve her türlü emek sömürüsüne uğrayan işçi ve emekçilerimizin, çağdaş ve insani çalışma koşullarına sahip olmaları en büyük hedefimizdir. Sosyal devlet olmanın öncelikli gerekliliği de budur.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DEPRESYON GENİ DİYE BİRŞEY YOK
DEPRESYON GENİ DİYE BİRŞEY YOK
TÜRKİYE, İRAN'DAN PETROL ALIMINI DURDURDU
TÜRKİYE, İRAN'DAN PETROL ALIMINI DURDURDU