KADRAJDAN DÖKÜLENLER

Fotoğraf Sanatçıları Neriman Turan ile Duyal Tüzün'ün karma fotoğraflarından oluşan “KADRAJDAN DÖKÜLENLER” adlı fotoğraf sergisi, 16 Nisan 2018 Pazartesi akşamı saat 19.00'da Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde açıldı.

KADRAJDAN DÖKÜLENLER
Advert

Sergi açılışını Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter yaptı. Sergi, 19 Nisan’a kadar sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 
   Kıbrıs Vakıflar İdaresi, Kültür Dairesi, Lefkoşa Türk Belediye Orkestrası, Eke Enerji, Yakın Doğu Üniversitesi, Galip Usta’nın Yeri Restaurant sponsorluğunda açılan, toplam 50 eserin sergilendiği sergide, fotoğrafların tanesi 150 TL'den satışa çıkarıldı. 
   Sergiye katkı koyan fotoğraf sanatçıları Neriman Turan ile Duyal Tüzün, bu sergiyi sosyal sorumluluk projesi kapsamında güzel bir amaç için açtıklarını, sergi sonrası yaptıkları bağışla da engelli arkadaşlarımızın günlük hayatta karşılaştıkları zorluklara dikkat çekerek onların hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmak istediklerini belirttiler ve bu tür sosyal sorumluluk ve farkındalık projelerinin artarak devam etmesini arzu ettiklerini vurguladılar.
   Dört gün açık kalarak sanatseverlerin beğenisine sunulan, oldukça ilgi gören sergiden elde edilen 5 bin TL'lik tüm gelir, Kıbrıs Türk Ortopedikler Derneği'ne bağışlandı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
BAŞKONSOLOSLUK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU
HİNDİSTAN'DA BİNA ÇÖKTÜ: 14 ÖLÜ
HİNDİSTAN'DA BİNA ÇÖKTÜ: 14 ÖLÜ